Po śmierci dwojga radnych Łabiszyna
    
     Wybory uzupełniające po śmierci radnego Tadeusza Brody odbędą się prawdopodobnie 20 września. W niedzielę pożegnano na cmentarzu przy kościele św. Mikołaja również radną Barbarę Kubicką. W tym przypadku wybory uzupełniające przeprowadzone będą dopiero w listopadzie.

      Radna Barbara Kubicka w lutym br. skończyła 58 lat. Zmarła we własnym domu w Łabiszynie Wsi po niemal rocznej walce z chorobą nowotworową w nocy z 2 na 3 lipca. Mimo że przez ostatnie miesiące poddawała się chemioterapii, opuściła zaledwie jedno spośród spotkań sesyjnych i komisyjnych w Radzie Miejskiej, czyli ostatnią sesję, kiedy czuła się już naprawdę źle. Była zaś jednym z najaktywniejszych radnych Łabiszyna, choć też jednym z najmłodszych stażem, bo mandat w samorządzie sprawowała po raz pierwszy. Działała w 3 komisjach stałych Rady Miejskiej, gdzie mogła wykorzystać swe doświadczenie zawodowe księgowej w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Łabiszynie Wsi. Pracowała w komisji budżetu, finansów i planowania, komisji bezpieczeństwa publicznego, ochrony przeciwpożarowej i gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz w komisji oświaty i kultury.
     - Byłam pełna podziwu dla samozaparcia radnej, która walcząc z ciężką chorobą, nie poddawała się również i na polu działalności publicznej. Wyrzucała sobie wprawdzie w rozmowie ze mną, że w jej przypadku z uwagi na podatność genetyczną, od lat poddawała się mammografii co pół roku. W ub. r. zamiast w lipcu na to badanie pojechała w sierpniu i w jej mniemaniu mogło to przechylić szalę na jej niekorzyść. Jednak do końca niemal wierzyła, że tę chorobę zdoła pokonać. Myślę, że pod tym względem jest przykładem dla każdej osoby zmagającej się z ciężką chorobą - powiedziała nam Teresa Paliwoda, przewodnicząca Rady Miejskiej.
     Barbara Kubicka została pochowana na cmentarzu przy kościele pw. św. Mikołaja w Łabiszynie w ostatnią niedzielę.
     W związku ze śmiercią radnej w Łabiszynie przeprowadzone zostaną czwarte wybory uzupełniające do Rady Miejskiej od jesieni 2006 r., czyli od początku bieżącej kadencji. Pierwsze z nich odbyły się po wygaśnięciu mandatu Józefa Lampki, następne po rezygnacji z powodów zdrowotnych Stanisława Andrzejewskiego. Wiosną br. zmarł Tadeusz Broda, radny i sołtys Załachowa. Uchwała o wygaśnięciu jego mandatu zapadła na sesji 2 tygodnie temu i została przekazana do Państwowej Okręgowej Komisji Wyborczej w województwie. Wszystko wskazuje na to, że wybory uzupełniające w okręgu Załachowa, Lubostronia, Oporowa i Smerzyna zostaną przeprowadzone w niedzielę 20 września.
     W związku ze śmiercią Barbary Kubickiej wybory uzupełniające w okręgu Łabiszyna Wsi, Ojrzanowa, Jeżewa i Jeżewic przeprowadzone zostaną w jedną z niedziel listopada lub grudnia.

Karol Gapiński
Pałuki nr 908 (27/2009)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry