Lepszy od partyjnych liderów w gminie Mogilno

Największą niespodzianką eurowyborów in minus jest słabiutki wynik, jaki osiągnął w gminie Mogilno członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Bartosz Nowacki. Zdobył zaledwie 66 głosów.

Od lewej: burmistrz Leszek Duszyński, legenda mogileńskiej „Solidarności” i jeden z twórców Komitetu Obywatelskiego w Mogilnie Eugeniusz Kończal, szef PO Piotr Kaźmierczak i szef „Solidarności” Tadeusz Dachowski na toaście za wolność 4 czerwca w Chabsku.
                fot. Paweł Lachowicz
Pięciu najlepszych w gminie Mogilno

NASI KANDYDACI
     W wyborach do europarlamentu 7 czerwca startowało 4 kandydatów z gminy Mogilno. Na terenie gminy zdobyli następującą ilość głosów:
    Leszek Duszyński (PO) - 825 głosów (wynik w powiecie mogileńskim 906)
    Roman Pawłowski (SLD/UP) - 216 głosów (w powiecie mogileńskim 258)
    Bartosz Nowacki (Samoobrona) - 66 głosów (w powiecie mogileńskim 81)
    Adam Piekut (UPR) - 19 głosów (w powiecie mogileńskim 19)
    WYNIKI LIDERÓW
    Na załączonym wykresie przedstawiamy ilość głosów zdobytych przez liderów partyjnych w gminie Mogilno i wynik, jaki na ich tle osiągnął burmistrz Leszek Duszyński.
    Leszek Duszyński (PO) - 825 głosów
    Tadeusz Zwiefka (PO) - 630 głosów
    Eugeniusz Kłopotek (PSL) - 577 głosów
    Janusz Zemke (SLD) - 542 głosy
    Richard Czarnecki (PiS) - 243 głosy

W MIEŚCIE
    Liderzy list i kandydaci z gminy Mogilno osiągnęli w obwodach miejskich wyniki:
    Leszek Duszyński - 586,
    Tadeusz Zwiefka - 467,
    Janusz Zemke - 380,
    Eugeniusz Kłopotek - 161,
    Richard Czarnecki - 154,
    Roman Pawłowski - 127,
    Bartosz Nowacki - 29,
    Adam Piekut - 16.
    NA WSI
    Liderzy list i kandydaci z gminy Mogilno osiągnęli w obwodach wiejskich wyniki:
    Eugeniusz Kłopotek - 416.
    Leszek Duszyński - 239.
    Tadeusz Zwiefka - 163.
    Janusz Zemke - 162.
    Roman Pawłowski - 89.
    Richard Czarnecki - 87.
    Bartosz Nowacki - 37.
    Adam Piekut - 3.
    Leszek Duszyński powiedział nam tuż po ogłoszeniu wyników wyborów:    
    - Cieszy mnie tak wysokie poparcie w gminie Mogilno. Wyborcy pozytywnie ocenili moje prawie 3 lata rządów na fotelu burmistrza, co cieszy mnie szczególnie. Moja kampania była skromna i z konieczności koncentrowała się głównie w gminie Mogilno. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos oraz tym wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Państwa wybór zmobilizuje mnie do jeszcze lepszej pracy.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 904 (23/2009)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry