W związku z przypadającym 1 grudnia Światowym Dniem AIDS Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Żninie prowadzi zajęcia na temat HIV i AIDS.

     Adresatem zajęć jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu żnińskiego. W czwartek, 1 grudnia warsztaty odbędą się w Niepublicznej Szkole Ponadgimnazjalnej w Janowcu. Prowadzone prelekcje mają na celu zwiększenie wiedzy o HIV i AIDS, a także uświadomienie, że wirus HIV może dotknąć każdego. Młodzież podczas zajęć poznaje drogi zakażenia wirusem HIV, a także uczy się rozpoznawać zachowania ryzykowne. Uczniowie w czasie warsztatów zostają zapoznani ze sposobami zapobiegania zakażeniu oraz metodami leczenia. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje pakiety edukacyjne. Zajęcia prowadzą Paulina Nowak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie i Joanna Szymańska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 30 XI 2016

 

Przejdź do forum.

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry