Rok temu w chłodniejsze dni przychodnia była otwierana wcześniej, ale później dyrektor postanowił ją zamknąć, bo miało w niej dochodzić do dewastacji. Teraz jednak dyrektor Gotowała ma zmienić zdanie i gdy zrobi się zimno przychodnia w Strzelnie ponownie będzie otwarta dla pacjentów już od 6:30.

     Podczas sesji Rady Powiatu 18 listopada radny PSL Krzysztof Mleczko zaapelował do dyrektora SPZOZ w Mogilnie Marka Gotowały o możliwość wcześniejszego otwierania strzeleńskiej Przychodni Zdrowia. - Zrobiło się trochę zimno. Czy jest szansa na wcześniejsze otwieranie części przychodni, żeby można było tam wejść i po prostu w trochę cieplejszym miejscu spędzić czas oczekiwania, zanim zacznie pracę przychodnia? - dopytywał radny. Przypominał, że w zeszłym roku była taka praktyka. Jak dowiedział się, przychodnia po pewnym czasie została jednak zamknięta, bo jak to ujął radny: - Nastąpiła eskalacja niszczenia. Radny mówił, że sam też oczekiwał przed przychodnią na jej otwarcie i sceny, jakie tam się działy, określił dantejskimi. - Kiedy 20-25 osób stało już o 6:00 i czekało, ale to było cieplej. Teraz się chłodno zrobiło, no i ten problem trzeba by jakoś rozwiązać - mówił radny. Dodał także, że można by zamontować w poczekalni przychodni kamery.
     Podczas ubiegłorocznej, listopadowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie o potrzebie wcześniejszego otwierania  Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Gębicach mówił z kolei radny Konrad Andrzejewski. To właśnie wtedy dyrektor Marek Gotowała mówił, że ma złe doświadczenia po otwarciu Ośrodka Zdrowia w Strzelnie. - Czekałem do pierwszej dewastacji, udało mi się wytrzymać do trzech - mówił wtedy dyrektor.
     Teraz jednak stanowisko Marka Gotowały uległo zmianie: - Po doświadczeniach ubiegłego roku była taka informacja, że kategorycznie nie, ale myślę, że no jak taka potrzeba jest... Sądzę, że ta świadomość społeczna wzrasta i my nie otwieramy tego dla kogoś innego, tylko dla pacjentów, żeby ulżyć troszeczkę jeśli chodzi o warunki pogodowe i postaram się to zorganizować.
     Co do zamontowania kamer w przychodni dyrektor mówił: - Monitoruje się miejsca niebezpieczne, a to miejsce nie jest miejscem niebezpiecznym, wbrew pozorom nie dochodzi tam do żadnych scysji.
     21 listopada spytaliśmy dyrektora, od kiedy przychodnia miałaby być otwierana we wcześniejszych godzinach. Marek Gotowała na razie nie widzi takiej potrzeby, ponieważ jeszcze w tej chwili pogoda nie jest zła. Dodał, że 23 listopada uda się do przychodni i porozmawia z pracownikami w celu ustalenia kwestii wcześniejszego jej otwierania. Pytaliśmy dyrektora również, czy planuje wcześniejsze otwarcie innych ośrodków zdrowia. Dyrektor mówił, że o niektórych głośno się nie mówi, ale są wcześniej otwierane. - Na razie nigdzie nie narzekają - podsumował dyrektor.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1293 (47/2016)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry