Przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Gminy w Gąsawie Jacek Mielcarzewicz ujawnił, że raport z czynności audytowych sporządzony dla gminy Gąsawa nosi znamiona niesamodzielności.

     Jacek Mielcarzewicz zapoznał uczestników sesji Rady Gminy, która odbyła się 30 listopada po południu z komentarzem do audytu sporządzonym przez kancelarię prawną z Poznania. Wynika z niego, że tekst przygotowany przez kancelarią prawną w Bydgoszczy, która to sporządziła audyt dla gminy Gąsawa cechuje się wysokim stopniem niesamodzielności. Z informacji przekazanej przez Jacka Mielcarzewicza wynika, że część raportu dla gminy Gąsawa skopiowano z audytu gminy Gomunice.

     - W odniesieniu do części skopiowanej z audytu gminy Gomunice współczynnik podobieństwa sięga 90% co tak naprawdę oznacza, że różnice tak naprawdę odnoszą się do nazw własnych. Przygotowany dokument został skopiowany z co najmniej kilku źródeł internetowych bez podania cytomatów, co stanowi przestępstwo określone w art. 115 ustawy o prawie autorskim. W związku z tym zasadne jest złożenie zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa – cytował autora raportu "Podobieństwa" z Poznania przewodniczący komisji rewizyjnej.

     Autor audytu dla gminy Gąsawa wyjaśnił, iż część, która jest posądzana o powielenie nie stanowi utworu i zgodnie z prawem autorskim nie może sobie nikt przypisać w jego ocenie wyłączności na interpretowanie ustaw i rozporządzeń, którym podlega jednostka wykonawcza czy Rada Gminy. W opinii autora audytu dokument, na który powołuje się Jacek Mielcarzewicz pomawia jego osobę. W opinii autora audytu Rada Gminy funkcjonuje na podstawie ustaw i przepisów. Jak dodał są to dokumenty, które każdy ma prawo używać, powielać i interpretować.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 8 grudnia.

Arkadiusz Majszak, 1 XII 2016

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry