Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci ze Żnina podczas akcji "Trzeźwy kierujący".

     28 listopada od 400 do 800 policjanci ze żnińskiej komendy policji przeprowadzili działania z cyklu Trzeźwy kierujący. Celem akcji jest przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy jeżdżą na podwójnym gazie. Policjanci zwracali również uwagę na pozostałe aspekty dotyczące bezpieczeństwa na drodze: sposobu przewożenia dzieci, stanu technicznego pojazdów i stosowania się do znaków drogowych, zwłaszcza ograniczających prędkość.

     - W działach wzięło udział 10 policjantów, którzy przeprowadzili 703 kontrole stanu trzeźwości kierowców. Dla 2 kierowców spotkanie tego dnia z policjantami zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy, gdyż znajdowali się oni w stanie nietrzeźwości. Kierowcy ci już stracili prawo jazdy, a następnie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im również długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów - podsumowuje efekty poniedziałkowej akcji nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 30 XII 2016

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry