Kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania kobiety jadącej rowerem i zahaczył autem o kierownicę roweru. Rowerzystka doznała ogólnych potłuczeń, a kierowca trafił do szpitala, bo uderzył jeszcze w lampę oświetleniową.

Kierowca renault uderzył w lampę oświetleniową niemalże naprzeciwko stadionu, a do potrącenia rowerzystki doszło kilka metrów wcześniej. Przyczyny zdarzenia bada obecnie policja. Fot. Arkadiusz Majszak
Kierowca renault uderzył w lampę oświetleniową niemalże naprzeciwko stadionu, a do potrącenia rowerzystki doszło kilka metrów wcześniej. Przyczyny zdarzenia bada obecnie policja. fot. Arkadiusz Majszak

     Do zdarzenia doszło 25 listopada przy ulicy Gnieźnieńskiej w Żninie na odcinku pomiędzy Galerią Pałucką i stadionem. Jak wynika z naszych ustaleń – po rozmowach ze świadkiem zdarzenia i poszkodowaną – mieszkanka Ostrówiec jechała rowerem jezdnią i nagle poczuła od tyłu uderzenie w kierownicę. Kobieta w wyniku uderzenia przewróciła się na jezdnię i w konsekwencji doznała ogólnych potłuczeń.

     Z rozmów ze świadkiem zdarzenia wynika, że kierowca po potrąceniu rowerzystki nie zatrzymał się i chciał odjechać, a drogę zajechał mu kierowca tira jadący z przeciwka, w wyniku czego kierowca renault uderzył w lampę i trafił do szpitala.

     Jak nas poinformował nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie kierowca renault był trzeźwy. Policja nie potwierdza wersji świadków o tym, że drogę kierowcy renault zajechał tir. Z informacji przekazanej przez Krzysztofa Jaźwińskiego wynika, że kierowca renault źle się poczuł i z tego powodu doszło do zdarzenia.

     Do sprawy wrócimy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 1 grudnia.

Arkadiusz Majszak, 25 XI 2016

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry