1 grudnia o 17.00 w sali ślubów mogileńskiego ratusza w Mogilnie miało miejsce spotkanie z prawnikiem, regionalistą i bibliofilem zaangażowanym w pracę dokumentującą okupacyjną martyrologię ziemi mogileńskiej, autorem i inicjatorem wydania książki Osobliwy pitaval mogileński w 2011 roku - Jerzym Chmielewskim.

Spotkanie prowadziła przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie Teresa Kujawa fot. Joanna Świetnicka
Spotkanie prowadziła przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie Teresa Kujawa fot. Joanna Świetnicka

     Spotkanie połączone było z promocją książki Jerzego Chmielewskiego Osobliwy pitaval mogileński. Wydanie powtórne o część drugą poszerzone. Druga część książki zawiera 8 dotychczas niepublikowanych wspomnień z pracy prawnika. Pieczę nad wydarzeniem sprawowali mogileńska biblioteka i Mogileńskie Towarzystwo Kultury.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 8 grudnia. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 2 XII 2016

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry