W Urzędzie Miejskim w Żninie wyłoniono firmy, które w sezonie 2016/2017 będą odśnieżały oraz walczyły z gołoledzią na drogach gminnych, ulicach i chodnikach miasta. Zadanie zostało podzielone na części i w każdej z nich wybierano najkorzystniejszą ofertę.

     W pierwszej części usługa dotyczyć ma sołectw: Januszkowo, Wilczkowo, Dobrylewo, Redczyce i Wawrzynki. Tutaj najkorzystniejszą ofertę złożyła Gminna Spółka Wodna w Żninie, która ma się zająć odśnieżaniem tego obszaru gminy za 5.904 zł.
     Zadanie drugie dotyczy Bożejewic i Bożejewiczek. W tym przypadku najlepsza okazała się oferta złożona przez Gospodarstwo Rolne Jasiurkowski w Bożejewiczkach. Opiewa ona na 6.199,20 zł.
     Trzecia część to odśnieżanie dróg na terenie sołectw: Jadowniki Rycerskie, Chomiąża Księża i Kierzkowo. W tym przypadku najkorzystniejszą była oferta firmy Gabrodrog Pawła Kubickiego ze Żnina, która opiewa na 7.970,40 zł. Oferta tej samej firmy okazała się najlepsza dla gminy także, jeśli chodzi o realizację zadania w części dotyczącej sołectwa Wójcin. W tym przypadku jest to oferta opiewająca na 11.448 zł.
     W czwartej i piątej części zadania najkorzystniejsze okazały się oferty tej samej firmy, a jest nią Grajóz Grażyny Pietryszyn z Wenecji. I tak sołectwa: Podgórzyn, Wenecja, Rydlewo, Skarbienice mają być odśnieżane za kwotę 5.667,84 zł, a sołectwa: Białożewin, Jadowniki Bielskie, Murczyn i Murczynek za kwotę 7.084,80 zł.
     Kolejna część zadania dotyczy Kaczkowa, Kaczkówka, Uścikowa i Cerekwicy. W tym przypadku najlepsza okazała się oferta firmy Be-Drogs Zenona Budziaka z Bożejewiczek, która opiewa na 6.500 zł.
     Firma Argo-Goc z Sarbinowa złożyła najlepsze dla gminy oferty w kolejnych dwóch częściach zadania. I tak sołectwa: Ustaszewo, Słębowo, Sarbinowo i Żnin Wieś mają być odśnieżane za kwotę 5.224 zł. Z kolei sołectwa Podobowice, Sielec, Paryż, Słabomierz, Sulinowo i Bekanówka Argo-Goc odśnieżać będzie za 6.022,08 zł.
     W kolejnej części zadania, która dotyczyła sołectw: Gorzyce, Nadborowo, Dochanowo i Brzyskorzystewko, najlepsza oferta została złożona przez firmę Marii Podulki z Gorzyc, która opiewa na 13.737,60 zł.
Sołectwa: Brzyskorzystewko, Sobiejuchy i Jaroszewo będzie odśnieżała firma Kowalski Budownictwo ze Żnina, której oferta opiewa na kwotę 4.838,40 zł.
     Dwa ostatnie zadania dotyczą walki z zimą w mieście. Pierwsze z nich dotyczy ulic, placów i parkingów w Żninie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła tutaj firma Dom-Bruk Pawła Domagały z Januszkowa. Zadanie będzie ona wykonywała za kwotę 334.152 zł. Z kolei chodniki w mieście wraz ze ścieżką rowerową będzie odśnieżała firma Kowalski Budownictwo ze Żnina za kwotę 50.652 zł.
     W przypadku zadań wyznaczonych na terenie miasta gmina obliguje wykonawców do odśnieżania w pierwszej kolejności obszarów obowiązywania strefy płatnego parkowania.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1294 (48/2016)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry