Regulamin
Logowanie   Rejestracja

TU MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI I PŁYTY WYDAWNICTWA WULKAN
Ilość
Cena

Maultsby Maxie C. Jr., Hendricks Allie, ABC twoich emocji, format 17 x 24 cm, 128 stron

Poradnik terapeutyczny o motywacji i energii do działania. Czekając na nowe wydanie (w przygotowaniu), udostępniamy reprint pierwszego wydania z 1992 roku.
12.80 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, Tylko tu, płyta CD, 17 piosenek, ponad 43 minuty muzyki.

Płyta jest prezentacją piosenek Dominika Księskiego, uzupełnionych o tłumaczenia i utwory innych autorów. Dołączona książeczka ze słowami piosenek, ilustrowana zdjęciami z turystycznych szlaków. Do nabycia od czwartku 13 października 2016 roku.
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Janusz Księski, Miasteczko niczyje, miękka oprawa, format 14,5 x 21 cm, 188 stron

Powieść w 46. odcinkach publikowana była na łamach kolejnych numerów tygodnika Pałuki w 1997 roku. Teraz została wydana w formie książki. Akcja dzieje się na kresach wschodnich Polski w czasie II wojny światowej. W książce przeplatają się losy Polaków, Białorusinów i Żydów, którzy doświadczają trudów okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz stykają się z grupami partyzanckimi. Nie jest to historia o bohaterskiej walce na polu bitwy, ale raczej walce o przeżycie mieszkańców tych terenów w czasie tej niedawnej wojny.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Łabiszyn i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 132 strony


To już czwarty tego rodzaju album wydany przez autora (dotychczas ukazał się album o Żninie, Janowcu Wielkopolskim i Barcinie). Jest to ciąg dalszy zamierzeń autora, który chce wydać albumy poświęcone wszystkim gminom wschodnich Pałuk. Książka w formacie kwadratu o boku 20 cm zawiera 79 pocztówek. 21 pocztówek datowanych jest na lata od 1899 do 1905 roku, 20 pocztówek pochodzi z lat 1905-1910, 22 sztuki to pocztówki z lat od 1910 do 1918 roku, 4 pochodzą z lat międzywojennych, a 13 z czasów okupacji. Książka zawiera wstęp, w którym kilka słów kieruje do odbiorców albumu burmistrz Łabiszyna. O miejscach utrwalonych na pocztówkach mówią także mieszkańcy gminy.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Feliks Malinowski, Legendy pałuckie, format 16,5 x 24, 204 strony


„Legendy pałuckie" Feliksa Malinowskiego to 19 wydanie zbioru. Składają się na nie 34 legendy, z których część jest publikowana po raz pierwszy. Książkę można nabyć w oprawie miękkiej i twardej (wtedy za 39 zł). Autorami ilustracji są Igor i Anna Mikoda.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Feliks Malinowski, Legendy pałuckie, format 16,5 x 24, 204 strony


„Legendy pałuckie" Feliksa Malinowskiego to 19 wydanie zbioru. Składają się na nie 34 legendy, z których część jest publikowana po raz pierwszy. Książkę można nabyć w oprawie twardej i miękkiej (wtedy za 29 zł). Autorami ilustracji są Igor i Anna Mikoda.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Maxie C. Maultsby, Racjonalna Terapia Zachowania, przekład: Mariusz Wirga, format 17 x 24 cm, 336 stron, wydanie trzecie, uaktualnione i poprawione.


Maxie C. Maultsby jr., profesor psychiatrii i dziekan Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie wykorzystując wiele najistotniejszych osiągnięć współczesnej psychologii i neurofizjologii przedstawia w książce logiczny i łatwy do opanowania system psychoterapii. Recenzja naukowa: dr hab. Józef Binnebesel, profesor UMK. Książka stosowana w psychoterapii jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia chorych na nowotwory złośliwe, przydatna przy leczeniu uzależnień, w hospicjach. Polecana jako lektura dla studentów. Osoby, które chcą zamówić książkę w ilościach hurtowych proszone o kontakt: ogloszenia@paluki.tygodnik.pl.
69.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Jacek Kowalski, Blokomachia, płyta CD, 17 piosenek, 40 minut muzyki.


Zanurz się, słuchaczu, w świat niepublikowanych dotąd piosenek Jacka Kowalskiego – czyli w opozycyjną bohemę lat ’80, taką na miarę prowincjonalnego blokowiska. Sterczy nad nią betonowy „kościół winogradzki”, podniebne duchy nucą psalmy, a obywatele „płaszczą się po Komitetach” i „kują beton, by zrobić trawniki i klomby”. No i „pachną” zsypy i stare pociągi. Ale podziemny drukarz deklaruje, że „słodko i zaszczytnie siedzieć za Ojczyznę, odnosząc grzywnę i bliznę”. Jest tu liryka, epika i dramat. I o dziwo – pełna aktualność.
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Barcin i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 116 stron.

Jest to ciąg dalszy zamierzeń autora, który chce wydać albumy poświęcone wszystkim gminom wschodnich Pałuk (dotychczas ukazał się album o Żninie i Janowcu Wielkopolskim). Książka w formacie kwadratu o boku 20 cm zawiera 68 pocztówek. 46 pocztówek datowanych jest na lata od 1903 do 1918 roku, pięć sztuk to pocztówki z lat od 1918 do 1939 roku, a 16 z nich pochodzi z czasów okupacji. Książka zawiera wstęp, w którym kilka słów kieruje do odbiorców albumu burmistrz Barcina Michał Pęziak. O miejscach utrwalonych na pocztówkach mówią także mieszkańcy gminy. Na wyklejkach są mapy okolic Barcina.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Janowiec Wielkopolski i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 108 stron.


Jest to ciąg dalszy zamierzeń autora, który chce wydać albumy poświęcone wszystkim gminom wschodnich Pałuk (dotychczas ukazał się album o Żninie). Książka w formacie kwadratu o boku 20 cm zawiera 70 pocztówek ze zbioru żnińskiego kolekcjonera związanych z Janowcem Wielkopolskim oraz 3 pożyczone od mieszkańca gminy Janowiec. Pocztówki te wydane zostały w latach 1898-1945 i uszeregowane są tematycznie. Pod każdą są napisy w języku polskim i angielskim, dzięki czemu album może być doskonałym prezentem dla cudzoziemców. Książka zawiera wstęp, w którym kilka słów kieruje do odbiorców albumu burmistrz Janowca Maciej Sobczak. O miejscach utrwalonych na pocztówkach mówią także mieszkańcy gminy. Na wyklejkach są mapy okolic Janowca.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Żnin na dawnych pocztówkach, format 20 x 20 cm, 156 stron.


Wybór z bogatego zbioru żnińskiego kolekcjonera, zawierający 122 pocztówki z widokami Żnina z lat 1898-1945. Każda pocztówka zreprodukowana jest na osobnej stronie w skali 1:1, bez retuszu, w oryginalnych kolorach. Wstęp tworzą jednozdaniowe wypowiedzi o Żninie kilkudziesięciu osób, które dziś pracują w miejscach przedstawionych na pocztówkach. Zakończenie to impresyjny tekst autorstwa twórcy planu współczesnego zagospodarowania przestrzennego Żnina. Wyklejki zdobią niepublikowane plany Żnina z początku ubiegłego wieku.
49.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Moja przygoda w Pałukach, format 16,5 x 23,7 cm, 214 stron.


Zbiór tekstów autorstwa pracowników i współpracowników tygodników Pałuki oraz Pałuki i Ziemia Mogileńska. Lektura lekka, łatwa i przyjemna zawierająca historie z życia wzięte, czyli zdarzenia, które zaistniały podczas pracy w redakcji lub związane z nią. Książka zawiera także tekst o niezależnej prasie lokalnej, a napisana została i wydana z okazji jubileuszu 20-lecia Pałuk.
19.90 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, "Pojedziemy", płyta CD, 16 piosenek, 40 minut muzyki.

19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Mirosław Binkowski, Mój słownik gwary pałuckiej, wydanie drugie, miękka oprawa, format 20 x 16 cm, 152 strony.


Mój Słownik Gwary Pałuckiej jest owocem dziesięciu lat pracy, gromadzenia materiału i opracowywania go. Zawiera bogaty zbiór słownictwa i związków wyrazowych, przykłady użycia ich w kontekstach oraz omówienie osobliwości wymowy, odmiany gramatycznej a także specyfiki regionalnych form imion i nazwisk. Uzupełnieniem słownika jest rozszerzona wersja zbioru Mój downiejszy Żnin, zawierająca między innymi skecz Piyrduśnice oraz wzbogacony o nuty wiersz Jo to mom szplina na punkcie Żnina, który jako piosenka stał się nieformalnym hymnem mieszkańców Żnina.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Wanda Dobaczewska, Złota studzienka, format 16,5 x 24, 112 stron


„Złota Studzienka" Wandy Dobaczewskiej (1892-1980) to wznowienie wydanego przed 50. laty zbioru baśni ludowych: „Złota Studzienka", „Dwaj bracia rodzeni", „Dar Czarnego Licha", „Kwiat Paproci", „Dzika kaczka", „Szczupacze rozkazanie" i „Kościej Nieśmiertelny". Książka ukazuje się w podobnym kształcie graficznym, w jakim ujrzała ona pięćdziesiąt lat temu światło dzienne. Została od nowa zaprojektowana i złamana z wykorzystaniem oryginalnych drzeworytów oraz kolorowych akwareli ilustratorki Ireny Kuczborskiej (1907-1971), uczennicy Władysława Skoczylasa, publikującej w Wiadomościach Literackich, Skamandrze, Świerszczyku, Płomyczku i Filipince.
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Krzysztof Gozdowski, Grypa żołądkowa gorzka, miękka oprawa, format 14,5 x 20,5 cm, 80 stron.


Jest to proza zebrana w trzecią już książkę tego autora. Do tej pory wydane zostały dwa tomiki wierszy: “Piosenka dla moich przyjaciół” (2004) oraz “Piosenka na pożegnanie” (2007).
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Krzysztof Gozdowski, Piosenka na pożegnanie, format 14,4 x 20,5 cm, 48 stron.


Tomik wierszy Krzysztofa Gozdowskiego - niespokojnego wędrowca, niepokornego nauczyciela, brezentowego kajakarza dawnego wieku, polowego literaturoznawcy, człowieka sukcesów i porażek, badacza głębi sowieckich lasów i otchłani. Zawiera: „Piosenkę o pojednaniu", „List do Stefana Brzozy", „Sobie samemu do durnego łba", „Pamięci Anny Politkowskiej", „Epitafium dla Szamila Basajewa". Na ostatniej stronie - w roli komentarza do tomiku - wiersz Jana Krzysztofa Kelusa „Nucąc sobie Gozdowskiego".
9.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Stanisław Michałowski, Spotkanie z Hrabianką Marią Zamoyską, format 12 x 19 cm, 76 stron.


Hrabianka Maria Zamoyska widziana oczami chłopca - późniejszego działacza politycznego i społecznego, członka Komendy Głównej AK, jedynego Wielkopolanina sądzonego w 1945 roku w moskiewskim Procesie Szesnastu. Z kart książki wyłania się subiektywny obraz Marii Zamoyskiej - ostatniej rezydentki kórnickiego Zamku, postaci z rodu zasłużonego dla Kórnika, Zakopanego i polskiej kultury. Książka zawiera liczne zdjęcia i notę o autorze pióra jego wnuka - Jacka Kowalskiego.
Tu także o książce
18.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Gdy powieje latem, najlepsze piosenki turystyczne, płyta CD - 22 utwory różnych wykonawców, 60 minut muzyki.


Najpiękniejsze z wysp, okalających potężny kontynent Bukowiny. Prawie wszystkie piosenki (wyjątkiem - trzy utwory nagrane specjalnie na tę płytę) są w oryginalnych wykonaniach - śpiewają je sami autorzy. Każda z tych piosenek to murowany kandydat na listę przebojów piosenki turystycznej lat 1968-1989. Do płyty dodana jest wkładka z informacjami o autorach i piosenkach (składy, daty, nagrody otrzymane przez piosenki).
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, Model polskiej niezależnej gazety lokalnej - 14 x 20,5, 24 strony.


Tekst wygłoszony na konferencji „Prasa lokalna w budowie społeczeństwa obywatelskiego" zorganizowanej przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Broszurka przedstawia najważniejsze cechy polskiej gazety lokalnej. Tytuły rozdziałów: „Finanse i misja", „Punkt widzenia", „Między dziennikiem informacyjnym a tygodnikiem opinii", „Zagrożenia". Zawiera tłumaczenie na język angielski i rosyjski.
12.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Jacek Kowalski, Bitwa pod Beresteczkiem z Samuelem Twardowskim, gra strategiczna, format 28,2 x 68,1 cm + pionki.


W 1648 r. polsko-litewska Rzeczpospolita stanęła na skraju przepaści. Zbuntowana armia kozaków zaporoskich pobiła siły polskie pod Żółtymi Wodami, Korsuniem i Piławcami. Wydawało się, że rebelia chłopska ogarnie cały kraj i nastąpi zagłada potężnego państwa. Wobec tego, oprócz pozostałych jeszcze wojsk regularnych, Sejm powołał pod broń całą szlachtę. 28 czerwca 1651 roku pod Beresteczkiem stanęły naprzeciwko siebie wszystkie siły polskie. Rozpoczęły się ciężkie walki. O tej wojnie i o tej bitwie kozacy śpiewali później sławne dumy, a polscy poeci opiewali ją w licznych wierszach i poematach. W grze przeciwnicy mają role dowódców armii polskiej i kozacko-tatarskiej. Celem gry jest wyeliminowanie pionków przeciwnika. Można też odbyć kilka partii i grać na punkty - po każdej partii strony zaliczają uzyskane punkty za swoje ocalałe pionki oraz za pionki zdobyte na przeciwniku. Strona przegrywająca może uratować część pionków wycofując się z pola walki (groblą przez bagna z obozu kozackiego lub mostem przez Styr z obozu polskiego).
25.00 zł
* * *


Po otrzymaniu zamówienia zostanie ono przekazane do realizacji natychmiast; przesyłka powinna dotrzeć do adresata w czasie nie dłuższym niż tydzień. W razie problemów w realizacji zamówienia Zamawiający zostanie zawiadomiony o tym e-mailowo, telefonicznie lub w inny sposób.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry